У нашій країні безліч мальовничих куточків, куди можна поїхати з дітьми. І при цьому кожне місце має свою індивідуальність, історію, атмосферу. Ми хочемо запропонувати вам кілька цікавих місць із різних областей України для відвідування всією родиною, або з групою дітей.
Куди і як поїхати з дітьми по Україні
Один з кращих туроператорів в Україні https://otdihnavse100.com.ua/uk/tours/ekskursiyi-dlya-shkolyariv-z-kiyeva-93 підібрав напрямки, які слід розглянути, обираючи відпочинок з дітьми чи групою школярів. Кожен з дорослих згодиться, що відпочинок з дітьми ще те випробування. І тут потрібно підійти до вибору напрямку і тематики з усією відповідальністю, щоб вгодити вибагливій дітворі. Отже починай вивчати і обирати. Також відмітимо, що це лише маленька доля з того що можуть запропонувати у «Відпочинок на всі 100». Набагато більше можна побачити перейшовши за посиланням вище.
Отже ТОП 10 місць для подорожі з дітьми в Україні
1. Кам’янець-Подільська фортеця, Хмельницька обл.
Перше, про що хочеться сказати – неймовірно гарний замок у Кам’янці-Подільському. Стара фортеця є декораціями для багатьох фестивалів та історичних реконструкцій. Тут проводяться майстер-класи, є сувенірні магазини, пивний шинок. Особливо круто потрапити до Кам’янця у день міста (ще називають цей захід Травневі дні). Міська Ратуша та Стара фортеця у цей час перевтілюються, на вулицях проводять концерти, різні виступи. Головна подія, яка проходить у рамках цього свята – це фестиваль повітроплавання Кубок Поділля. Ви зможете помилуватися повітряними кулями в небі на тлі заходу сонця або самим піднятися на борт кулі і насолодитися пейзажами з висоти пташиного польоту. Ще одне вражаюче місце – Смотрицький каньйон із стрімкими стінами висотою 30-50 м. Він є пам’яткою природи загальнодержавного значення.
2. Заповідник Асканія-Нова, Херсонська обл.
Асканія-Нова — це унікальний куточок природи, ділянка ковилового степу, який ніколи не піддавався оранню. Тут створено біосферний заповідник, де у природних умовах живуть тварини з різних континентів. Серед них є антилопи, бізони, буйволи, олені, дикі коні, шотландські поні, сайгаки, лами, зебри та інші. Восени тут залишається гніздувати понад 60 видів птахів: білі та чорні лебеді, фламінго, жайворонки, журавлі, дрохви, стрепети, куріпки. У заповіднику також є зоопарк, де у вольєрах зібрані різноманітні тварини та птахи. На території висаджено рідкісні види дерев та чагарників.
3. Парк Софіївка, Черкаська обл.
Національний дендрологічний парк у романтичному стилі приваблює безліч туристів. Прогулюючись парком, можна насолодитися приємною атмосферою, штучними ставками і мальовничими будівлями. Горбиста місцевість розділена ярами та великими кам’яними брилами на берегах річки. Доглянута зелена територія виглядає особливо гарною в осінній період і є чудовим тлом для сімейних фото.
4. Шевченківський гай, м. Львів
Думаю, не треба говорити, що подивитися старовинне місто Львів із дітьми потрібно обов’язково. Коли їхатимете сюди, не забудьте запланувати похід усією родиною до Шевченківської рощи. Цей парк є музеєм народної архітектури та побуту просто неба. Ви зможете зайти та розглянути справжні сільські хати, церкви, школи, млини, які раніше діяли у різних областях Західної України. Спостерігачі за експонатами одягнені у народні костюми та доповнюють колорит та атмосферу українського села. Найкраще для відвідування вибрати святковий день, наприклад День Конституції. Тут проводяться різноманітні фестивалі, можна потрапити на майстер-класи чи святкові заходи, які знайомлять нас із традиціями предків, також покататися на конях та постріляти з лука.
5. «Синевир», Закарпатська область
Справжній скарб української природи – озеро Синевир з кришталево чистою водою, найбільше водоймище в Українських Карпатах. Розташований він на території однойменного Національного природного парку «Синевир» на висоті 989 м. Тут відкрито Реабілітаційний центр для бурих ведмедів. На місці проводяться цікаві екскурсії, під час яких можна дізнатися про історичні факти, почути легенду створення, прогулятися навколо озера, насолодитися природою та подихати свіжим повітрям. Біля входу в парк є безліч сувенірних крамниць.
7. м. Яремче, Івано-Франківська область
Західна Україна багата на пам’ятки, і невелике містечко Яремче — не виняток. Навіть не виїжджаючи з нього можна побачити багато цікавого. Найперше, що тут зазвичай відвідують туристи – це водоспад “Пробій”. Потужний потік річки та величезне каміння біля скелястих берегів вражають своїм виглядом. Потім варто відвідати міні зоопарк із тваринами, які живуть у вільних умовах (кабани, олені) та музей мініатюр. Якщо дитина добре переносить далекі прогулянки, вирушайте звідси відразу далі в гори. Покажчики на водоспад вас зорієнтують. Пройшовши близько півтора кілометра, ви вийдете на водоспад “Дівочі сльози”. Є біля міста одне незвичайне місце, яке знаходиться на висоті 4 км у глушині буково-ялівцево-ялицевого лісу. Це меморіальний комплекс Стежка Довбуша. Звивиста дорога неспішно піднімається горою Маковиця. Маршрут починається неподалік каменю Довбуша, проходить між скелями і виходить на хребет Горган Запрутський.
8. Хотинська фортеця, Чернівецька область
Хотинська фортеця – один із найвідоміших зразків середньовічної оборонної архітектури України. Високі стіни замку оперізують загадковий кам’яний орнамент. Щоб потрапити до пам’ятника архітектури, потрібно пройти через навісний міст. Під час екскурсії можна оглянути внутрішній двір фортеці – склади, казарми, зовнішні бастіони та вежі та відчути дух Середньовіччя. Усі будівлі фортеці з’єднані між собою павутинням підземних ходів. На території комплексу знаходиться церква Святого Олександра Невського, побудована в 1835 році.
9. Замок Паланок (Мукачівський замок), Закарпатська область
Головною атракцією стародавнього Мукачева є Замок Паланок. Фортеця має величний вигляд, оскільки вона споруджена на горі і височить над містом. Шлях до замку пролягає через міст, перекинутий через глибокий рів. Можна прогулятися територією замку, його підземеллями та коридорами. Екскурсоводи знайомлять із побутом та історією фортеці, розповідають легенди та реальні історії. Паланок чудово демонструє середньовічну архітектуру з її таємницями та загадками.
10. Монастирський острів, м. Дніпро
Романтичне місце міста Дніпро, улюблене городянами – легендарний Монастирський острів. Верхня його частина вкрита гранітом і скелями, а нижня є чистими піщаними пляжами. Серцем острова вважається храм святителя Миколая. До острова веде невеликий залізний міст, який є найпопулярнішою пам’яткою міста. У центрі встановлено пам’ятник великому українському Кобзарю Т. Г. Шевченку. На території є парк розваг, уроки верхової їзди, затишні кафе, пляжні зони та гарні доріжки. Поблизу пішохідного мосту розташований штучний 17-метровий водоспад “Поріг Ревучий”. Неподалік можна побачити скульптури «Лава закоханих» та «Дерево щастя».
Звичайно, це далеко не всі місця, які варто подивитися в нашій країні. Їх дуже багато, і маємо великий вибір. Потрібно знаходити час, планувати та вирушати в подорож усією родиною, щоб знайомитись з визначними пам’ятками рідного краю та отримувати незабутні враження. Діти в майбутньому будуть вам вдячні за ці чудові моменти, проведені разом.